فیلم مریم مقدس Saint Mary 2002 دانلود و تماشای آنلاین

فیلم مریم مقدس

Saint Mary 2002

در صورت مشکل در پخش یا دانلود VPN خود را خاموش و صفحه را رفرش نمایید :)
  • 🗓️ سال انتشار: 2002
  • 🎬 ژانر: خانوادگی, تاریخی, بیوگرافی,
  • 🌐 محصول کشور: ایران
  • 🗣️ زبان: فارسی
  • 🎥 کارگردان: شهریار بحرانی
  • 🎭 بازیگران: شبنم قلی خانی، پرویز پورحسینی، جعفر دهقان، محمد کاسبی، زهرا سعیدی، مهدی فقیه و حسین یاری

شانزده سال قبل از میلاد مسیح (ع) زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند و چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس بگمارد، به معبد می رود، اما تا به حال پای دختری به معبد باز نشده. حضرت زکریا تلاش می کند که...

خلاصه داستان فیلم مریم مقدس

فیلم مریم مقدس داستان زندگی مریم مادر عیسی را از کودکی تا بزرگسالی روایت می‌کند. مریم که توسط مادرش برای خدمت در معبد مقدس وقف شده، با مخالفت‌هایی روبرو می‌شود. اما با الهامات الهی، مردم به تدریج به او علاقه‌مند می‌شوند. پس از مدتی مریم از معبد رانده شده و باردار می‌شود. هرود دستور قتل نوزاد مریم را صادر می‌کند اما نوزاد زنده می‌ماند.

بازتاب مضامین مذهبی در قالب هنر

این فیلم که بر اساس داستان‌های مذهبی ساخته شده، تلاش دارد مفاهیمی چون ایمان، معنویت و تقدس را از طریق هنر سینما به مخاطب منتقل کند. شخصیت مریم به عنوان الگویی برای ایمان و صبر به تصویر کشیده می‌شود.

حضور چهره‌های سرشناس سینما و تلویزیون

بیش از 90 بازیگر در این مجموعه حضور دارند که از میان آنها می‌توان به شبنم قلی‌خانی، پرویز پورحسینی، حسین یاری، جعفر دهقان و کوروش تهامی اشاره کرد. حضور این چهره‌ها موجب جلب توجه بیشتر مخاطبان به فیلم شده است.

اقتباس از منابع دینی در فیلمنامه

فیلمنامه مریم مقدس بر اساس داستان‌های منابع دینی درباره زندگی مریم و عیسی نوشته شده است. البته بازنویسی و اقتباس هنری این مطالب، آن را از یک متن صرفاً مذهبی خارج کرده و به اثری سینمایی تبدیل نموده است.

حواشی پخش سریال تلویزیونی

پخش سریال تلویزیونی مریم مقدس با حواشی و انتقاداتی از سوی منتقدان همراه بود. از جمله اینکه شبکه پخش‌کننده بدون اطلاع قبلی، تغییراتی در فیلمنامه اولیه ایجاد کرده بود. همچنین زمان پخش برنامه‌های تبلیغاتی، باعث قطع برخی صحنه‌های کلیدی سریال شد.

اهمیت ساخت آثار مذهبی در سینمای ایران

با توجه به گرایشات مذهبی مردم ایران، ساخت آثاری با محوریت شخصیت‌ها و رویدادهای مذهبی، همواره مورد توجه بوده است. فیلم مریم مقدس یکی از نمونه‌های موفق در این سبک است که توانسته مخاطبان زیادی را جلب کند.